Strona ZHP

Przewodnik Zjazdowy
  1. Podstawą prawną do przeprowadzenia zjazdów jest:
  • Statut ZHP
  • Ordynacja Wyborcza ZHP
  • Uchwała nr 6/XXXIV Rady Naczelnej ZHP

1. Ważne terminy:
    • Zjazd Chorągwi Ziemi Lubuskiej – 11 grudnia 2010 r.
    • Zjazdy nadzwyczajne hufców Powinny być przeprowadzone najpóźniej w terminie do 31 października 2010 r.
    • Wyniki wyborów delegatów Powinny być ogłoszone  w Rozkazie komendanta chorągwi w terminie najpóźniej do 14 dni od zakończenia ostatniego Zjazdu nadzwyczajnego hufca.

1. Przygotowania do Zjazdów nadzwyczajnych hufców:
  • Podjęcie decyzji o zwołaniu zjazdu nadzwyczajnego celem wyboru delegatów na Zjazd Choragwi Ziemi Lubuskiej i ogłoszenie tej informacji wraz z listą uczestników zjazdu – najpóźniej na 28 dni przed terminem Zjazdu.
  • Przekazanie rozkazu uczestnikom Zjazdu nadzwyczajnego oraz przesłanie go do KCh.
  • Przekazanie uczestnikom Zjazdu nadzwyczajnego informacji o terminie i miejscu zjazdu – najpóźniej na 14 dni przed Zjazdem nadzwyczajnym.

1. Stany hufców mające wpływ na liczbę wybieranych delegatów – określone zostały zgodnie z zapisem Ordynacji wyborczej ZHP: tj wg deklaracji hufca dot. liczebności hufców na dzień 31.12.2009 r.

Hufce wybierające 1 delegata:

Drezdenko, Kostrzyn n/Odrą. Słubice, Strzelce kraj., Międzychód, Szprotawa, Sulęcin, Nowa Sól,  Żagań

Hufce wybierające 2 delegatów:

Babimojsko – Sulechowski, Żary, Zielona Góra, Skwierzyna i Gorzów Wlkp.

Licznik odsłon